KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16123354

nr 1612 3354

Allan Egnell

(1884-1960), Sverige

Allan Egnell (1884-1960). Signerad. Bladets mått: 90x66 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 100x70 cm

Kondition: slitage, skador

Allan Egnell, svensk målare, grafiker och illustratör född 1884, död 1960.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 15 april 2024
kl 19:48:37

15/4 16:27:46 1      Vinnande bud

Allan Egnell

Läs mer om Allan Egnell